Doprava do Vodice

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Doprava je zajišťována kyvadlovým způsobem zájezdovými autobusy. Cesta trvá cca 15 hodin, po 4 hodinách jsou hygienické přestávky. Každý účastník má v autobusu předem přidělené místo dle zasedacího pořádku, s kterým bude seznámen při vstupu do autobusu. Klienti z jiných odjezdových míst než z Brna musí počítat s možností přestupů v rámci svozových autobusů. Je nutné vzít na vědomí, že po území ČR trasa nemusí vést vždy nejkratším směrem od prvního nástupního místa k  hraničním přejezdům. Přestože cestovní kancelář má zájem na nejkratší možné trase, z důvodů kapacitního vytížení autobusu si vyhrazuje právo trasu na území ČR upravit, případně spolupracovat při vytěžování autobusů s jinou cestovní kanceláří. Zasedací pořádek platí pro cestu tam. Pro cestu zpět může být zasedací pořádek změněn dle potřeb CK ( změna trasy, počtu osob, atd.).  Odjezdy z  nástupních míst jsou v pátek v poledních nebo odpoledních hodinách, příjezd do Chorvatska je v sobotu ráno nebo dopoledne. Zpáteční cesta začíná odjezdem z Chorvatska následující sobotu odpoledne nebo večer. Čas odjezdu je vázán na povinnou devítihodinovou bezpečnostní pauzu, po kterou musí být autobus odstaven. Návrat do ČR je v neděli dopoledne.

V průběhu dopravy je možnost občerstvení ( káva, pivo, limo ) za české koruny.  Doporučujeme si vzít na cestu pohodlné oblečení a obuv, do autobusu si vezměte  jen nutné potřeby na cestu, objemnější zavazadla uložte do zavazadlového prostoru.

Zavazadla: vzhledem k omezenému zavazadlovému prostoru busu není možné přepravovat neskladné věci ( jízdní kola a pod.). Množství zavazadel omezte na jedno zavazadlo o max. hmotnosti 15 kg a jedno příruční zavazadlo na osobu.  Po celou dobu pobytu ( včetně dopravy ) neodpovídá CK za ztrátu zavazadel.

ZÁJEZDY S VLASTNÍ DOPRAVOU

Doporučená trasa:

Brno – Mikulov (hranice ČR / Rakousko) – po silnici E461 do Vídně – dále po dálnici A2 směr Graz – Graz (podle ukazatele Slowenien – Spielfeld odbočit na dálnici A9, která vede na rakousko-slovinské hranice Spielfeld – Šentilj) – dále po dálnici A10 do Mariboru (v Mariboru  je třeba odbočit na slovinské město Ptuj, na silnici E59, až na slovinsko-chorvatský hraniční přechod Gruškovje – Macelj ) – Krapina (dálnice D1 do Zagrebu) – před Zagrebem, v Zaprešići, se sjíždí z dálnice a hlavní město se objíždí po dálničním obchvatu. Na jihozápadě je velké odpočívadlo s názvem Lučko – „Plitvice“ (název je trochu matoucí) s velkým parkovištěm, restaurací, velkými WC a umývárnou uvnitř, hotelem, kempem, benzínovou pumpou atd., sloužící jako častá zastávka při cestě k moři. Opět se najíždí na dálnici (Lučko), po které se rychle dojede přes Karlovac do Bosiljeva. Na dálničním uzlu Bosiljevo je třeba odbočit k jihu na dálnici směrem na Split. Dálnice vede z Bosiljeva přes Ogulin, Josipdol k tunelu Mala Kapela. Dálnice pokračuje přes Otočac a Gospić, uzel Gornja Ploča k tunelu Sveti Rok ( upozornění: opět se často tvoří zácpy a následují serpentiny, takže je zde snížená povolená rychlost). Přes Maslenici pokračuje dálnice k Maslenickému mostu a dále na jih. Na dálničním uzlu  Pirovac se sjíždí z dálnice po silnici, která se napojuje na Jadranskou magistrálu a vede do města VODICE. Ve Vodici – viz.mapka – po magistrále až k  benzínové pumpě – dál pokračovat směr centrum až k agentuře LENOX – hotel Nikola  nebo k ostatním hotelům, dle typu ubytování.

Poplatky:

Rakousko – 10-denní dálniční známka (platí 10 dní ode dne vyznačeného na známce) -
7,70 EUR (pro vozidla do celkové max. hmotn. 3,5 t)

2-měsíční dálniční známka (platí 2 měsíce ode dne vyznačeného na známce) – 22,20 EUR (pro vozidla do celkové max. hmotn. 3,5 t)

Slovinsko –   Od 1.7.2008 je nutno zakoupit dálniční známku pro území Slovinska.

Typ známky      Cena v EUR

Roční nálepka pro dvoustopá motorová vozidla do 3.500 kg – osobní automobily  55,00

Půlroční nálepka  pro dvoustopá motorová vozidla do 3.500 kg – automobily  35,00

Roční nálepka pro jednostopá motorová vozidla – motocykly  27,50

Půlroční nálepka  pro jednostopá motorová vozidla – motocykly  17,50

Zdroj: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – AČCKA

Chorvatsko – Macejl – Zaprešić (Zagreb): 35 HRK pro osobní automobily

Lučko (Zagreb) – Pirovac: 126 HRK pro osobní automobily

1 HRK = cca 3,50 Kč, 1 EUR = cca 7,4 HRK ( mýtné lze platit v hotovosti v HRK nebo EUR nebo platebními kartami)

POZOR!
V letní sezóně se mohou poplatky ve Slovinku a Chorvatsku mírně zvýšit.

Ceny pohonných hmot:

Rakousko:   benzín   1,30 EUR/ litr  Nafta  1,10 EURú litr

Slovinsko:   benzín  1,7  EUR/ litr     Nafta   1,12 EUR/ litr

Chorvatsko: benzín  8,30 Kuna/litr    Nafta    8,70 kuna/litr

Je třeba vzít v úvahu, že v sezóně dochází mnohdy i k několika zvýšením cen.

Nezapomeňte:
Při cestě autem do Chorvatska musí mít řidič-občan ČR platný řidičský průkaz, osvědčení o technickém průkazu vozidla a doklad o zaplacení pojištění o zákonné odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla, tzv. zelenou kartu. Pokud řidič nemá tzv. zelenou kartu, vyžaduje se zaplacení pojistného přímo na hranicích; jeho cena je však mnohem vyšší. Na voze musí být normalizované označení CZ. Mezinárodní řidičský průkaz není potřeba, přesto se ale doporučuje hlavně v případě, že si chcete v zahraničí půjčit auto; mnohé půjčovny jej totiž vyžadují. Pokud cestujete zapůjčeným vozidlem, je nutný notářsky ověřený souhlas majitele s tím, že vám auto poskytl k dispozici. Toto potvrzení o užívání firemního vozu či vozu vlastněného cizí osobou musí být minimálně v anglickém jazyce nebo v jiném světovém jazyce. Formuláře těchto potvrzení jsou ke stažení na stránkách Ústředního automotoklubu.

Povinná výbava auta – dětská sedačka pro děti do 12 let

POZOR!
V Rakousku i v Chorvatsku platí povinnost mít ve vozidle výstražnou vestu, kterou je řidič povinen obléci při poruše vozidla. Absence vesty v autě nebo její nepoužití bude pokutováno. V Chorvatsku je povinné svítit i ve dne.

Novinky

23. 1. 2015 - FIRST MINUTE sleva ve výši 10 % je odečtena z celkové ceny zájezdu při uzavření cestovní smlouvy a zaplacení zálohy 1 000 Kč do 28. 02. 2015!

21. 1. 2015 - Stránky postupně zaplňujeme ceníky pro sezónu 2015 a chystáme první FIRST MINUTE ceny!

14. 12. 2014 - Vydali jsme nový katalog LÉTO 2015!

Katalog LÉTO 2014